Warsztaty edukacyjne - opis projektu

Nazwa projektu: Warsztaty edukacyjne dla bibliotekarzy pt. Udostępnianie niewidomym czytelnikom cyfrowej książki mówionej”

Czas trwania projektu: od 01.09.2015 do 31.10.2015

Adresaci: Bibliotekarze pracujący z osobami niewidomymi i słabowidzącymi, biblioteki posiadające zbiory cyfrowych książek mówionych

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Istotą tej kampanii edukacyjnej jest przekazanie bibliotekarzom informacji na temat standardów i możliwości udostępniania niewidomym książek mówionych oraz wiążących się z tym specyficznych aspektów prawnych i technicznych. Materiały powarsztatowe zostaną udostępnione wszystkim bibliotekom, z którymi współpracuje Stowarzyszenie.

Wierzymy, że nabycie specjalistycznej wiedzy ułatwi Państwu pracę z osobami niewidomymi, a osobom niewidomym ułatwi dostęp do zasobów książkowych. Wpłynie to korzystnie na poziom czytelnictwa osób niewidomych.