Zapraszamy wszystkie biblioteki publiczne do nieodpłatnego wzbogacenia zbiorów bibliotecznych o pozycje książkowe w formie cyfrowej książki mówionej. Książki te zostały nagrane przez nasze stowarzyszenie w ramach różnych projektów realizowanych od 2007 r. Wszystkie książki nagrywane są w formacie zabezpieczonych plików mp3, tzw. Formacie Czytaka, w ramach licencji ustawowej. Zgodnie z obowiązującym prawem mogą ich słuchać wyłącznie osoby niewidome, z dysfunkcją wzroku uniemożliwiającą czytanie oraz inne osoby niepełnosprawne, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą utrzymać książki w ręku.
Współpraca z nami daje gwarancję, że kilka razy w roku będziecie Państwo mogli otrzymywać kolejne książki i w ten sposób nieustannie wzbogacać zbiory cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób z dysfunkcją wzroku. Dzięki zdobywanym przez nas środkom, nagrywamy i nieodpłatnie udostępniamy bibliotekom ponad 250 książek rocznie. Jesteśmy obecnie jedyną instytucją w Polsce, która udostępnia cyfrowe książki mówione na tak dużą skalę.
Książki udostępniane są bezpłatnie wszystkim bibliotekom publicznym, które podpiszą ze Stowarzyszeniem Porozumienie o współpracy. Książki przekazujemy bibliotece poprzez nośnik danych, jaki biblioteka dostarczy na adres Stowarzyszenia (płyty DVD, dysk) lub poprzez przekazanie dostępu do serwera w celu zdalnego ich pobierania.
Po rozpoczęciu współpracy z naszym Stowarzyszeniem, biblioteka jest informowana o nowych projektach drogą elektroniczną.
Do korzystania z książek potrzebny jest specjalny odtwarzacz, który umożliwi odczytywanie zabezpieczonych plików mp3.
Dla osób z dysfunkcją wzroku takie urządzenie jest dofinansowywane przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie w ramach realizowanych programów.
Od 2013 roku nasze Stowarzyszenie przekazuje bibliotekom także odtwarzacze umożliwiające osobom z dysfunkcją wzroku słuchanie cyfrowych książek mówionych.
Prosimy zaglądać do zakładki Projekty.
Wszystkich zainteresowanych bibliotekarzy prosimy o kontakt z nami:
tel. 22 559 09 36 lub o kontakt e-mailowy pod adresem biuro@stowarzyszenielarix.pl.
W dziale „Do pobrania” znajduje się katalog książek nagranych dotychczas przez Stowarzyszenie „Larix”.